صفر تا صد نحوه کار با اتوکلاو دندانپزشکی
نوشته شده توسط ادمین
14 اردیبهشت 1401
809 بازدید

صفر تا صد نحوه کار با اتوکلاو دندانپزشکی

تمیز کردن ابزار های دندانپزشکی ، شاید چیزی باشد که زیاد به آن فکر نکرده اید. با این حال ، ایمنی مراجعه کنندگان ، همیشه اولویت تمامی دندانپزشکان بوده است. اتوکلاو های دندانپزشکی ، یک روش متداول برای تمیز کردن و استریل کردن تجهیزات دندانپزشکی است. اتوکلاو ماشینی است که به طور خاص برای تمیز کردن سطوح با گرمای شدید ، بخار و محیطی با فشار بالا طراحی شده است. هر یک از این شرایط برای از بین بردن باکتری ها یا ویروس های مضر کافی است ؛

اما استفاده از هر سه هیچ شکی در مورد تمیزی ابزار باقی نمی گذارد. مراحل خاصی مانند استریل کردن ابزار از طریق اتوکلاو باید دنبال شود تا نه تنها به پروتکل پایبند باشید ، بلکه بهترین مراقبت ممکن را به مراجعه کنندگان خود ارائه دهید. برای اطلاعات بیشتر در مورد اتوکلاوهای دندانپزشکی ما به ادامه مطلب مراجعه کنید. یادگیری صفر تا صد نحوه کار با اتوکلاو دندانپزشکی کار بسیار ساده ای می باشد. نکته مهم در این بین ، توجه به عدم وجود رطوبت بر روی وسایل ، پس از خروج از این دستگاه می باشد.

نکات مهم برای استفاده از اتوکلاو

اتوکلاو دندانپزشکی ، دستگاه خاصی است که برای استریل کردن و ضدعفونی کردن انواع مختلف تجهیزات و ابزارهای دندانپزشکی مورد استفاده در عملیات روزمره کلینیک دندانپزشکی استفاده می شود. این دستگاه ها ، گاهی اوقات به عنوان دستگاه استریل کننده بخار نیز شناخته می شوند زیرا از قدرت گرما و بخار برای استریل کردن تجهیزات دندانپزشکی استفاده می کنند. برای آگاهی از اصول کلی کار با دستگاه اتوکلاو تکنوگاز در ادامه مطلب با ما همراه باشید. پس از شستن تجهیزات دندانپزشکی با دست ، ابزارها در دستگاه استریل کننده بخار قرار می گیرند تا استریل شوند.

اگرچه بیشتر کثیفی ، ذرات ریز و باقیمانده‌ ها با شستشوی دستگاه‌ ها با استفاده از آب و صابون پاک می‌شوند ، دستگاه ضدعفونی‌ کننده بخار از بخار برای خلاص شدن از شر میکروب‌ هایی که توسط چشم انسان دیده نمی‌ شود ، استفاده می‌ کند. دندانپزشک هر مطب دندانپزشکی از استفاده از دستگاه استریل کننده بخار سود می برد. رعایت نکات مهم برای استفاده از اتوکلاو ، کمک می کند تا اطمینان حاصل شود که تمام میکروب های خطرناک از سطح تجهیزات دندانپزشکی پاک می شوند. اگر بسته‌ ای را باز کرده و از آن استفاده نکردید ، به هیچ عنوان اقدام به بسته‌ بندی مجدد نکنید.

در عوض ، آن مورد را دوباره در اتوکلاو قرار داده تا دوباره استریل شود. در حالی که این فرآیند می تواند به عنوان یک مرحله غیر ضروری تلقی شود ، اما هرگز ایمنی یا سلامت بیماران خود را به خطر نیندازید. استفاده از اتوکلاو دندانپزشکی ، موجب رضایت بیشتر مشتریان می شود. استفاده از اتوکلاو دندانپزشکی ، به معنای محافظت از بیماران (و سایر کارکنان کلینیک دندانپزشکی) از خطر عفونت است. برای خرید یونیت ، اتوکلاو ، آر وی جی و رادیوگرافی کلیک کنید.

دندانپزشکی برای کمک به بیماران در درمان و جلوگیری از عفونت طراحی شده است و استفاده از اتوکلاوهای دندانپزشکی یا استریل کننده های بخار راهی برای تقویت آن است. از اتوکلاو دندانپزشکی استفاده می شود تا اطمینان حاصل شود که هیچ باکتری ، رسوب و میکروبی روی تجهیزات دندانپزشکی باقی نمی ماند. این دستگاه ها محیطی امن را هم برای بیماران و هم برای متخصصان دندانپزشکی تضمین می کنند. سرعت اجرای یک مداخله مناسب ، به عوامل متعددی مانند روش در حال انجام ، توانایی تیم برای مقابله با شرایط بحرانی (از نظر مدیریتی) و رعایت نکات مهم برای استفاده از اتوکلاو بستگی دارد. 

00222792 pr image.jpg22

 

اصول کلی کار با دستگاه اتوکلاو

اگر از اتوکلاو دندانپزشکی در محیط کلینیک دندانپزشکی استفاده نشود ، خطرات قابل توجهی وجود دارد. انتقال عفونت ها اولین و مهمترین خطر انتقال عفونت از یک بیمار به بیمار دیگر و همچنین از بیمار به متخصص بهداشت دندان (و بالعکس) است. اگر از دستگاه استریل کننده بخار روی تجهیزات دندانپزشکی استفاده نشود و ابزار ها پس از استفاده هر بار استریل نشوند ، احتمال گسترش عفونت افزایش می یابد. اصول کلی کار با دستگاه اتوکلاو بسیار ساده است. تنها کافیست که از این دستگاه به طور اصولی استفاده کرده تا طول عمر آن افزایش یابد. تجهیزات دندانپزشکی که به طور کامل با استفاده از دستگاه استریل کننده بخار تمیز نمی شوند ، برای مدت طولانی در حالت مناسب باقی نمی مانند. کیفیت این تجهیزات دندانپزشکی در دراز مدت آسیب خواهد دید ؛ زیرا از باقی مانده میکروبی که ممکن است به آنها آسیب وارد کند پاک نمی شوند.

اگر بیمار بلافاصله پس از انجام یک عمل دندانپزشکی با تجهیزات دندانپزشکی آلوده بیمار شود ، احتمال شکایت از آن بیشتر خواهد شد. بنابراین بهتر است با رعایت اصول کلی کار با دستگاه اتوکلاو ، وسایل خود را به بهترین نحو استریل کرده و سلامت مراجعه کنندگان خود را تضمین کنید. در غیر این صورت ، بیماران شما دچار عفونت های ثانویه شده و این مساوی است با شهرت بد کلینیک دندانپزشکی شما ؛ به خصوص اگر آنها این اتفاق را با آشنایان خود در میان بگذارند. به همین دلیل ، میزان رضایت مشتری از کلینیک دندانپزشکی شما کاهش می یابد ؛ همچنین ممکن است بر مشتریان بالقوه و بیمارانی که به دنبال درمان با کلینیک شما هستند ، تأثیر بگذارد.

اتوکلاو های دندانپزشکی ، می توانند چندین نقش استریلیزاسیون را در مطب دندانپزشکی شما انجام دهند و با توجه به اندازه های مختلف ، تقریباً مطمئنا اتوکلاو عالی برای کسب و کار شما وجود دارد. هنگامی که اتوکلاو قفل یا آب بندی می شود ، تمام هوا با پمپ خلاء خارج می شود. سپس بخار با فشار بالا به داخل پمپ می شود تا به دمای 121-141 درجه سانتی گراد برسد. پس از رسیدن به دمای مورد نظر ، ترموستات ها تایمر را راه اندازی می کنند. پمپاژ بخار حداقل 3 دقیقه و حداکثر 15-20 دقیقه ادامه می یابد. به طور کلی دمای بالا به معنای زمان کوتاه تری است. استریل کردن به عوامل مختلفی مانند میزان آلودگی تجهیزات و میزان بارگیری اتوکلاو بستگی دارد. همچنین بستگی به این دارد که آیا بخار ، قادر به حرکت و گردش آزادانه است یا نه ؛ زیرا اتوکلاو را سریعتر و موثرتر می کند.

خدمات دنتی شاین
ظهور و ثبوت عکس رادیوگرافی
نوشته شده توسط ادمین
28 بهمن 1402
219 بازدید

نحوه ی ظهور و ثبوت عکس رادیوگرافی

همواره سوالاتی در مورد نحوه ی ظهور و ثبوت عکس رادیوگرافی پرسیده می شود. تمامی کسانی که به دندانپزشک بررسی می کنند، برای اینکه دندانپزشک بتواند اقدامات دندانی را به خوبی انجام دهد، باید عکس رادیوگرافی دندان تهیه کنند. در ادامه دنتی شاین تلاش می کند اطلاعات کاملی را در اختیار شما قرار دهیم. ظهور و ثبوت فیلم رادیوگرافی نحوه ی ظهور و ثبوت عکس رادیوگرافی یک فرآیند چند مرحله ای است و تمامی این مراحل باید ...

نورپردازی و طراحی مطب دندانپزشکی
نوشته شده توسط ادمین
09 دی 1402
48 بازدید

نکات مهم برای نورپردازی و طراحی مطب دندانپزشکی

دندانپزشکانی که تمایل دارند مطب خود را به یک مطب ایده آل تبدیل کنند همواره سوالاتی در مورد نکات مهم برای نورپردازی و طراحی مطب دندانپزشکی می پرسند. نورپردازی مطب و نور کلینیک پزشکی، تأثیر قابل توجهی بر راحتی و احساس مشتریان و بیماران دارد. در ادامه تلاش می کنیم اطلاعات بیشتری را در این زمینه در اختیار شما قرار دهیم. با دریافت مشاوره بهترین نورپردازی و طراحی مطب دندانپزشکی خود با کارشناسان دنتی شاین در ...