معرفی کامل انوع یونیت های دندانپزشکی در ایران
نوشته شده توسط ادمین
06 بهمن 1401
471 بازدید

معرفی کامل انوع یونیت های دندانپزشکی در ایران

یونیت دندانپزشکی یکی از اصلی ‌ترین تجهیزات مورد نیاز برای هر مطب به شمار می ‌رود. بهتر است این نکته را نیز به خاطر داشته باشید که یونیت دندانپزشکی شما نخستین تجهیزات تخصصی شما است که به چشم مراجعه کننده می‌ آید و در ارزیابی آراستگی و به روز بودن شما و مطب شما تاثیرگذار است. یونیت‌ ها دارای یک صندلی و مجموعه ‌‌ای از اینسترومنت‌ هایی هستند که در کنار پزشک قرار می ‌گیرند. علاوه بر این موارد، دارای تجهیزات جانبی دیگری نیز هستند که می‌ توان از آنها برای تنظیم حرکت صندلی و کمک به تسلط کامل پزشک بر بیمار استفاده کرد. یونیت‌ ها، کار یک اتاق عمل مجهز و جمع و جور را انجام می ‌دهند که دارای ورودی آب و هوا برای فعال سازی اینسترومنت ‌ها، ساکشن و ورودی برق هستند و از یک خروجی فاضلاب نیز برخوردارند. ما قصد داریم در اینجا به معرفی کامل انواع یونیت های دندانپزشکی در ایران بپردازیم.

ویژگی‌ های یک یونیت خوب

در بحث معرفی کامل انواع یونیت های دندانپزشکی در ایران اجازه دهید ابتدا ویژگی های یک یونیت خوب را بیان کنیم. داشتن طراحی و ظاهری زیبا از جمله ویژگی ‌هایی است که در نگاه اول موجب جذب مخاطب می ‌شود. استفاده از رنگ مناسب، بدنه مقاوم، طراحی درست میز و صندلی و … از مهم ترین ویژگی ‌های ظاهری یونیت به شمار می ‌رود. معمولا دندانپزشکان به دنبال یونیتی هستند که علاوه بر داشتن قیمت مناسب دارای کیفیت و آپشن ‌های خوبی نیز باشد. یکی دیگر از ویژگی‌ های یونیت خوب این است که دارای استانداردهای لازم باشد. باید از لحاظ الکتریکی، سیستم توقف اضطراری، سیستم جلوگیری از نشر عفونت، توقف در برابر موانع و … دارای استاندارد باشد.

خدمات پس از فروش نیز از دیگر نکاتی است که برای دندانپزشکان بسیار مورد توجه است. متنوع بودن آپشن ‌های کاربردی یونیت از جمله شیلنگ ‌های اضافه، لایت کیور، دوربین داخل دهان، ساکشن مرکزی و … جذابیت یونیت را بالا می ‌برد. کار با یونیت نباید پیچیده و دشوار باشد تا پزشک سردرگم و خسته شود. یوزر – فرندلی بودن یونیت باعث می ‌شود پزشک هنگام کار با یونیت گیج نشود. یونیت باید دارای سطح صاف باشد تا بتوان به راحتی آن را تمیز و ضد عفونی کرد. گاهی شرایط کنترل نشده ای ایجاد می شود که اپراتور مجبور به خاموش کردن دستگاه بدون هیچگونه توقفی می شود. وجود این سیستم به اپراتور کمک می کند تا بتواند سریع دستگاه را متوقف و تمام ورودی ها را قطع نماید.

از بهترین یونیت های دندانپزشکی ایرانی

برای معرفی کامل انواع یونیت های دندانپزشکی در ایران بهتر است از بهترین یونیت های دندانپزشکی ایرانی صحبت کنیم. از جمله برخی ویژگی های یک یونیت ایرانی خوب و معتبر عبارتند از:

در بحث معرفی کامل انواع یونیت های دندانپزشکی در ایران به برخی یونیت های ایرانی خوب و معتبر اشاره می کنیم که آنها عبارتند از:

شیک طب که دارای ویژگی های زیر می باشد:

فیروز دنتال که شامل ویژگی های زیر است:

دنتوس:

پارس دنتال

از بهترین یونیت‌ های دندانپزشکی خارجی

در بحث معرفی کامل انواع یونیت های دندانپزشکی در ایران اجازه دهید به برخی از بهترین یونیت های دندانپزشکی خارجی نیز اشاره ای داشته باشیم. چند تا از این یونیت ها عبارتند از:

میلیونیکو:

ویتالی

دیپلمات

در این مقاله به معرفی کامل انواع یونیت های دندانپزشکی در ایران پرداخته و اشاره کردیم که داشتن برخی ویژگی ها برای یک یونیت دندانپزشکی می تواند در امر خرید آن بسیار تأثیرگذار باشد. همچنین به معرفی برخی از بهترین یونیت های دندانپزشکی ایرانی و ویژگی های آنها پرداختیم. در پایان برخی از یونیت های دندانپزشکی خارجی را نیز معرفی نموده و به ویژگی های آنها نیز اشاره کردیم.

خدمات دنتی شاین
ظهور و ثبوت عکس رادیوگرافی
نوشته شده توسط ادمین
28 بهمن 1402
218 بازدید

نحوه ی ظهور و ثبوت عکس رادیوگرافی

همواره سوالاتی در مورد نحوه ی ظهور و ثبوت عکس رادیوگرافی پرسیده می شود. تمامی کسانی که به دندانپزشک بررسی می کنند، برای اینکه دندانپزشک بتواند اقدامات دندانی را به خوبی انجام دهد، باید عکس رادیوگرافی دندان تهیه کنند. در ادامه دنتی شاین تلاش می کند اطلاعات کاملی را در اختیار شما قرار دهیم. ظهور و ثبوت فیلم رادیوگرافی نحوه ی ظهور و ثبوت عکس رادیوگرافی یک فرآیند چند مرحله ای است و تمامی این مراحل باید ...

نورپردازی و طراحی مطب دندانپزشکی
نوشته شده توسط ادمین
09 دی 1402
42 بازدید

نکات مهم برای نورپردازی و طراحی مطب دندانپزشکی

دندانپزشکانی که تمایل دارند مطب خود را به یک مطب ایده آل تبدیل کنند همواره سوالاتی در مورد نکات مهم برای نورپردازی و طراحی مطب دندانپزشکی می پرسند. نورپردازی مطب و نور کلینیک پزشکی، تأثیر قابل توجهی بر راحتی و احساس مشتریان و بیماران دارد. در ادامه تلاش می کنیم اطلاعات بیشتری را در این زمینه در اختیار شما قرار دهیم. با دریافت مشاوره بهترین نورپردازی و طراحی مطب دندانپزشکی خود با کارشناسان دنتی شاین در ...