ارزانترین یونیت دندانپزشکی ایرانی کدام است ؟
نوشته شده توسط ادمین
19 شهریور 1401
791 بازدید

ساکشن مرکزی دندانپزشکی چیست؟

ساکشن مرکزی دندانپزشکی چیست ؟ سیستم ساکشن دندانپزشکی ، یک عنصر بسیار مهم در کلینیک دندانپزشکی است. در سال 1961 شرکت آلمانی Dürr Dental ، اولین سیستم آسپیراسیون دندان را ساخت و از آن زمان سیستم ساکشن در دندانپزشکی بسیار رایج شد. این اختراع روش کار دندانپزشکان را کاملاً متحول کرد و آنها شروع به درمان بیماران خود به جای عمودی به صورت افقی کردند. با استفاده از سیستم ساکشن مرکزی ، نه تنها بهداشت عمل ها بهبود یافت ، بلکه ارگونومی و راحتی برای بیمار و متخصص نیز بهبود یافت. پمپ ساکشن دندانپزشکی یک قطعه کلیدی از تجهیزات هر کلینیک یا مطب دندانپزشکی است. کاربرد اصلی آن به کاهش یا از بین بردن آلودگی متقاطع بین بیمار و دندانپزشک از طریق موتور ها و سیستم های آسپیراسیون مربوط می شود. پمپ ساکشن مناسب نتایج بیمار را بهبود می بخشد ، خطر عوارض را کاهش می دهد و می تواند در صورت بروز یک اورژانس جدی دندانی به سرعت مداخله کند.

ساکشن مرکزی دندانپزشکی

قیمت ساکشن مرکزی دندانپزشکی چگونه تعیین می‌ شود؟

آسپیراتور ، دستگاهی است که وظیفه مکیدن بزاق تجمع یافته در حفره دهان بیمار را بر عهده دارد. سیستم ساکشن مرکزی ، توسط موتور و لوله ها تشکیل شده و قسمت انتهایی سیستم ساکشن ، بر روی یونیت دندانپزشکی که متشکل از لوله های لاستیکی و کانول های مکش می باشد نصب شده است. قیمت ساکشن مرکزی دندانپزشکی چگونه تعیین می‌ شود ؟ با توجه به برند تولید کننده این تجهیزات و کیفیت آن ، می توان انتظار داشت که قیمت این محصولات تغییر کند.  به طور عمده دو نوع ساکشن دهان وجود دارد ؛ ساکشن مرطوب و ساکشن خشک. در سیستم ساکشن مرطوب هیچ جداکننده هوا و مایع در تجهیزات دندانپزشکی نصب نمی شود و هم مایعات و هم هوا ، به سیستم مکش منتقل می شوند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با کاربرد ساکشن دندانپزشکی کلیک کنید. در این سیستم ، موتور مکنده در شرایط خشک کار می‌ کند ، اما خود دستگاه دارای جداکننده آب و هوا می باشد. این محصولات تضمین می‌ کنند که هیچ نوع مایعی به موتور نمی‌ رسد ؛ بنابراین ممکن است قیمت بالاتری نیز داشته باشند. برخی از مهمترین نقش های ساکشن دندان در جراحی دهان عبارتند از ؛ 

ساکشن مرکزی دندانپزشکی

مکان مناسب برای قرارگیری ساکشن مرکزی

در طول درمان‌ های دندانپزشکی ؛ آب ، بزاق ، خون و مواد پرکننده ، ابر میکروسکوپی از آلودگی را ایجاد می‌ کنند که در داخل حفره دهان رها شده و سپس توسط بیمار بازدم می‌ شود. بدون یک سیستم ساکشن مرکزی با کیفیت بالا ، دندانپزشک و دستیاران دندانپزشکی در معرض خطر استنشاق این زباله ها همراه با انبوهی از میکروارگانیسم های موجود در دهان انسان هستند. مکان مناسب برای قرارگیری ساکشن مرکزی ، مکانی است که احتمال کمترین حادثه و آسیب برای پمپ ساکشن وجود داشته باشد.

از طرف دیگر ، در دسترس بودن و راحتی استفاده برای دندانپزشک و دستیاران وی ، یکی دیگر از فاکتور های مهم در قرار گیری این وسیله مهم به شمار می رود. دستگاه‌ های ساکشن دندان ، بخشی معمولی از جراحی دهان هستند ؛ چه دندانپزشک در حال پر کردن دندان ، تخلیه آبسه یا انجام یک عمل پیچیده‌ تر مانند برداشتن دندان عقل باشد ، استفاده از ساکشن یکی از حیاتی ترین اعمال به شمار می رود. دندانپزشکان و دستیاران دندانپزشکی ممکن است از طیف وسیعی از تکنیک های ساکشن دندان بسته به روش خاص استفاده کنند ؛ اما اهمیت ساکشن به قدری است که وجود آن در هر مرحله ای از عمل ضروری می‌ باشد. بنابراین قرار گیری مناسب و دسترسی آسان برای کادر دندانپزشکی ، یکی از مهمترین اصولی است که در هنگام تعبیه باید رعایت شود.

اورژانس های راه هوایی حتی در طی اقدامات معمول ممکن است اتفاق بیفتد. ممکن است بیمار یک واکنش آلرژیک غیرمنتظره به لاتکس , نووکائین یا داروی دیگر داشته باشد. یا ممکن است بیمار استفراغ کند یا خونریزی کند و مایعات خود را خارج کند. بلع تصادفی اجسام خارجی در حین بیهوشی ، یکی از علل اصلی مرگ و میر در طی اقدامات دندانپزشکی است که با دستگاه ساکشن مناسب بسیار قابل پیشگیری می باشد. با در نظر گرفتن مکان مناسب برای قرارگیری ساکشن مرکزی ، کارکنان دندانپزشکی می توانند از دستگاه های ساکشن برای پاکسازی سریع راه هوایی از استفراغ ، تجهیزات دندانپزشکی و سایر مواد زائد استفاده کنند. هنگامی که یک بیمار به دلیل آسیب تروماتیک (یا دلایل دیگر) تحت مراقبت های اورژانسی دندان قرار می گیرد ، ساکشن دندان از اهمیت ویژه ای برخوردار است. یک تیم دندانپزشکی که سیستم ساکشن مرکزی خود را در مکان مناسبی قرار داده باشد ؛ می تواند اطمینان حاصل کند که بیمار ، مراقبت های دندانی عالی را دریافت می کند و در عین حال خطر عوارض جدی را به حداقل می رساند. 

خدمات دنتی شاین
ظهور و ثبوت عکس رادیوگرافی
نوشته شده توسط ادمین
28 بهمن 1402
218 بازدید

نحوه ی ظهور و ثبوت عکس رادیوگرافی

همواره سوالاتی در مورد نحوه ی ظهور و ثبوت عکس رادیوگرافی پرسیده می شود. تمامی کسانی که به دندانپزشک بررسی می کنند، برای اینکه دندانپزشک بتواند اقدامات دندانی را به خوبی انجام دهد، باید عکس رادیوگرافی دندان تهیه کنند. در ادامه دنتی شاین تلاش می کند اطلاعات کاملی را در اختیار شما قرار دهیم. ظهور و ثبوت فیلم رادیوگرافی نحوه ی ظهور و ثبوت عکس رادیوگرافی یک فرآیند چند مرحله ای است و تمامی این مراحل باید ...

نورپردازی و طراحی مطب دندانپزشکی
نوشته شده توسط ادمین
09 دی 1402
48 بازدید

نکات مهم برای نورپردازی و طراحی مطب دندانپزشکی

دندانپزشکانی که تمایل دارند مطب خود را به یک مطب ایده آل تبدیل کنند همواره سوالاتی در مورد نکات مهم برای نورپردازی و طراحی مطب دندانپزشکی می پرسند. نورپردازی مطب و نور کلینیک پزشکی، تأثیر قابل توجهی بر راحتی و احساس مشتریان و بیماران دارد. در ادامه تلاش می کنیم اطلاعات بیشتری را در این زمینه در اختیار شما قرار دهیم. با دریافت مشاوره بهترین نورپردازی و طراحی مطب دندانپزشکی خود با کارشناسان دنتی شاین در ...