راهنمای خرید رادیوگرافی دندانپزشکی
نوشته شده توسط ادمین
16 بهمن 1401
434 بازدید

راهنمای خرید رادیوگرافی دندانپزشکی

در فهرست چیزهای مورد علاقه شما، رادیوگرافی در مطب دندانپزشکی ممکن است رتبه بالایی نداشته باشد. پوشیدن آن پیش بند سنگین و نگه داشتن یک وسیله گاهی ناراحت کننده بین دندان هایتان حتی برای چند ثانیه چندان جالب نیست. اما رادیوگرافی دندانپزشکی چیزهای زیادی را به ارائه دهندگان دندانپزشکی نشان می دهد. رادیوگرافی به آنها کمک می کند وضعیت دندان ها، ریشه ها، محل قرارگیری فک و ترکیب استخوان صورت شما را ببینند. همچنین می توان با استفاده از آن مشکلات دندانی را در مراحل اولیه رشد خود پیدا کرده و درمان کنند.

اشعه ایکس نوعی انرژی است که می تواند از اجسام جامد عبور کند یا توسط آن جذب شود. این انرژی توسط اجسام متراکم مانند دندان ها و استخوان ها جذب می شود و به صورت مناطقی با رنگ روشن ظاهر می شود. اشعه ایکس از اجسام کم تراکم مانند لثه ها و گونه ها عبور می کند و به صورت نواحی تیره روی فیلم اشعه ایکس ظاهر می شود. رادیوگرافی می تواند به یافتن مشکلاتی که با معاینه دهانی قابل مشاهده نیستند کمک کند. اشعه ایکس بی خطر است، اما سطوح کمی از اشعه ساطع می شود. برای از بین بردن این خطر، دندانپزشکان از پیش بند سربی برای پوشش بدن و در صورت لزوم از یقه تیروئید سربی استفاده می کنند. این اقدامات احتیاطی برای کاهش خطرات و اجازه دادن به کمترین میزان تشعشع ممکن انجام می شود. هر دو نوع اشعه ایکس، سریع و بدون درد هستند و بیش از چند دقیقه طول نمی کشند.

کاربرد رادیوگرافی دندان

در طی یک ویزیت، ممکن است نیاز به عکسبرداری با اشعه ایکس باشد. این اشعه ایکس معمولاً از دو تا چهار عکس بایتینگ اشعه ایکس تشکیل می شود که می تواند به دندانپزشک شما بیشتر در مورد قسمت های تاج دندان تصاویری را نشان دهد و علائم پوسیدگی را بررسی کند. این اشعه ایکس با یک صفحه بایت در بین دندان های شما گرفته می شود و دستگاه اشعه ایکس در دو طرف صورت شما قرار می گیرد. اشعه ایکس پانوراما از خارج از دهان شما گرفته می شود و تصویری از کل حفره دهان را در یک عکس بزرگ به دندانپزشک می دهد. در حین عکسبرداری پانوراما، دستگاه رادیوگرافی دور سر شما حرکت می کند تا یک تصویر کامل دریافت کند. پیدا کردن و درمان مشکلات در مراحل اولیه رشد آنها ممکن است باعث صرفه جویی در هزینه شما گردد و از ناراحتی های احتمالی جلوگیری کند. راهنمای خرید رادیوگرافی دندانپزشکی می تواند برای خرید یک دستگاه رادیوگرافی خوب و کارآمد مفید باشد. در ادامه در این مورد بیشتر صحبت خواهیم کرد.

کاربرد رادیوگرافی دندان

هیچ کس نمی تواند اهمیت رادیوگرافی برای استخوان شکسته احتمالی را مطرح کند. برای تشخیص یا نگاه کردن به آنچه واقعاً در دهان شما می گذرد استفاده از رادیوگرافی ضروری است. احتمالاً از خود می‌پرسید که چرا اگر از سلامت دندان بی‌عیب و نقصی برخوردار هستید، یا اگر دندانپزشکی دارید که کاملاً قادر به بررسی آن است، باز هم رادیوگرافی لازم است؟ در ادامه به برخی کاربرد رادیوگرافی دندان اشاره خواهیم کرد تا به اهمیت آن پی ببرید.

دندانپزشکان نه تنها می توانند قسمت قابل مشاهده دندان را در رادیوگرافی ببینند، بلکه می توانند همه چیز از نوک ریشه گرفته تا استخوان های زیر لثه را نیز مشاهده کنند. رادیوگرافی به دندانپزشک شما کمک می کند تا بتواند مواردی را که علائم خاص یا جداگانه ای هستند که ممکن است با آن مواجه شوید، تشخیص دهد. شرایطی که دندانپزشکان می توانند از طریق رادیوگرافی بررسی کنند، از یک حفره ساده و میزان پوسیدگی گرفته تا بیماری لثه، از دست دادن استخوان، کیست، آبسه و سایر توده هایی که در مراحل اولیه قابل تشخیص هستند، متغیر است. دندانپزشکان همچنین می ‌توانند تعداد دندان ‌های عقل و دندان ‌های از دست رفته یا نهفته را شناسایی کنند. شما با توجه به راهنمای خرید رادیوگرافی دندانپزشکی می توانید خریدی مطمئن داشته باشید و از کاربردهای زیاد آن بهره ببرید.

از جمله کاربردهای دیگر رادیوگرافی دندان عبارت است از:

رادیوگرافی، تصاویری از تمام دندان‌ های شما از جمله استخوان ‌های فک و نواحی سینوس را نشان می ‌دهد و می ‌تواند راهی عالی باشد برای تشخیص اختلالات فک و هر گونه بی ‌نظمی که ممکن است داشته باشید. با استفاده از راهنمای خرید رادیوگرافی دندانپزشکی می توانید برای خرید امن و مطمئن این محصول اقدام کنید.

چه نوعی از دستگاه رادیوگرافی برای من مناسب است؟

چه نوعی از دستگاه رادیوگرافی برای من مناسب است؟

چه نوعی از دستگاه رادیوگرافی برای من مناسب است؟ برای پاسخ به این سوال بیایید ببینیم چه دستگاه هایی برای رادیوگرافی وجود دارند و کارایی آنها به چه صورت است. جراحی و عملیات ‌های دندانپزشکی با یکدیگر تفاوت دارند. به همین منظور در هنگام انتخاب دستگاه رادیوگرافی باید به قابلیت ‌های آن توجه کرد. به طور کلی رادیوگرافی دارای دو نوع داخل دهانی و خارج دهانی می ‌باشد. در رادیوگرافی داخل دهانی، نوار اشعه ایکس درون دهان و در رادیوگرافی خارج دهانی، نوار اشعه ایکس خارج دهان قرار می‌ گیرد. همچنین دستگاه رادیوگرافی در دو نوع AC و DC ارائه شده است.

رادیوگرافی AC از ولتاژ و جریان دو فاز برای عکس برداری برخوردار است. نوع DC نیز دارای ولتاژ تک فاز با فرکانس بالا برای عکس برداری است. تصاویر گرفته شده توسط این دستگاه ‌ها از کیفیت بالایی برخودار بوده و به راحتی مشکلات دندان قابل تشخیص است. دستگاه رادیوگرافی پرتابل واتک نمونه‌ای از دستگاه DC بوده و از محبوبیت بالایی برخوردار است. با استفاده از راهنمای خرید رادیوگرافی دندانپزشکی به راحتی می توانید در انتخاب خود موفق بوده و از خرید خود مطمئن شوید.

در این مقاله در مورد راهنمای خرید رادیوگرافی دندانپزشکی مطالبی را عنوان نمودیم. اشاره کردیم که رادیوگرافی برای موارد گوناگونی مورد استفاده دندانپزشکان قرار می گیرد. به برخی از کاربردهای این دستگاه اشاره نموده و بیان کردیم که راهنمای خرید رادیوگرافی دندانپزشکی می تواند کمک شایانی در انتخاب دستگاه مناسب کار شما، داشته باشد. همچنین بیان کردیم که چه نوع دستگاه رادیوگرافی برای شما می تواند مناسب باشد.

خدمات دنتی شاین
رادیوگرافی دندانپزشکی
نوشته شده توسط ادمین
17 اردیبهشت 1402
374 بازدید

رادیوگرافی چیست؟ کاربرد انواع رادیوگرافی و تفاوت های آنها

رادیوگرافی یک فناوری تصویربرداری پزشکی است که در تشخیص بیماری‌ها و آسیب‌های مختلف بدن استفاده می‌شود. در این فرایند، پرتو ایکس از بدن فرد عبور می‌کند و تصویری از داخل بدن ایجاد می‌شود. رادیوگرافی به عنوان یکی از روش‌های تشخیصی ساده و کارآمد در پزشکی محسوب می‌شود و در بیمارستان‌ها، مراکز تصویربرداری و درمانی و کلینیک‌ها به کار می‌رود. از جمله کاربردهای رایج رادیوگرافی می‌توان به تشخیص شکستگی استخوان‌ها، آسیب‌های درونی، سرطان و عفونت‌ها، پیوند‌های عروقی ...

یونیت وصال گستر
نوشته شده توسط ادمین
14 فروردین 1402
451 بازدید

یونیت وصال گستر

یونیت وصال گستر دندانپزشکی یکی از پرطرفدارترین برندهای ایرانی است که در بخش تجهیزات دندانپزشکی مورد استفاده قرار می گیرد. این یونیت دارای قابلیت های ویژه ای است و توانسته به خوبی نیازهای بیماران و دندانپزشکان را برطرف سازد. این یونیت ضمانت نامه بالایی دارد و به خریداران این اطمینان را میدهد که تمامی استانداردها در ساخت آن رعایت شده اند. در نتیجه، شما می توانید بدون هیچ گونه نگرانی این یونیت را خریداری کنید ...