رادیوگرافی دی سی
نوشته شده توسط ادمین
19 خرداد 1401
622 بازدید

رادیوگرافی دی سی

رادیوگرافی دی سی محصول مناسبی است که می تواند تصویر درستی از دهان و دندان تهیه کند و بر اساس آن دندانپزشکان می توانند پروسه های درمانی را به خوبی پیش ببرند. این دستگاه می تواند مشکلاتی نظیر پوسیدگی و نقایص دهان و دندان را نشان دهد. در واقع، دندانپزشکان بدون تصاویری که از رادیوگرافی دی سی به دست می آیند هرگز نمی توانند دندان و فک بیماران را درمان کنند.

قیمت رادیوگرافی دی سی

تمامی دندانپزشکان برای تشخیص مشکلات دندان به تصاویر بدست آمده از رادیوگرافی نیاز دارند. به همین دلیل، ممکن است بسیاری از آنها تصمیم بگیریند برای خرید این دستگاه اقدام کنند. در نتیجه، سوالات زیادی در مورد قیمت رادیوگرافی دی سی پرسیده می شود. بهتر است بدانید قیمت این رادیوگرافی به برند تولیدی بستگی دارد. با توجه به این موضوع که اخیرا نوسانات ارزی زیادی رخ داده است، قیمت رادیوگرافی های خارجی بیشتر از داخلی است. برای خرید این دستگاه می توانید با مشاوران ما در تماس باشید و مشاوره های تخصصی را از آنها دریافت کنید.

رادیوگرافی دی سی

ویژگی های رادیوگرافی دی سی در یک نگاه!

رادیوگرافی دی سی برای تولید از چه منبعی استفاده می کند؟

دستگاه رادیوگرافی دندانپزشکی DC و رادیوگرافی دگوتزن برای تولید اشعه ایکس از جریان الکتریسیته مستقیم استفاده می کند. همین امر سبب شده است که استفاده از دستگاه رادیوگرافی دی سی بسیار راحت باشد. تمامی این دستگاه ها دارای منبع تغذیه مضاعف هستند که در صورت قطع شدن برق دستگاه از آنها استفاده می نماید. 

آیا استفاده از رادیوگرافی دی سی ساده است؟

با توجه به این موضوع که رادیوگرافی دی سی برای اهداف مختلفی مورد استفاده قرار می گیرد، اپراتورهایی که می خواهند از آن استفاده کنند باید آموزش های تخصصی را در مورد استفاده از آن ببینند. اما به طور کلی، باید بدانید با توجه به این موضوع که این دستگاه اتوماتیک است، استفاده از آن ساده است و اپراتوران می توانند به راحتی بهترین عکس را از دهان، دندان و فک بیمار تهیه کنند.

آیا کنتراست تصویر بدست آمده از این رادیوگرافی بالاست؟

یکی از سوالات پرتکراری که در مورد رادیوگرافی دی سی پرسیده می شود، در این مورد است که آیا کنتراست تصاویر بدست آمده از آن بالاست. بهتر است بدانید کارشناسان یکی از ویژگی های این دستگاه را تولید تصاویر با کنتراست بالا می دانند. کنتراست بالا می تواند تمامی نقایص دندان را به خوبی نشان دهد و این امر سبب می شود تا دندانپزشک مشکلات دندان را بهتر تشخیص دهد و روش های درمانی بهتری را انتخاب کند. برای خرید یونیت ، اتوکلاو ، آر وی جی و رادیوگرافی کلیک کنید.

آیا رادیوگرافی دی سی DC اشعه صافی را تولید می کند؟

رادیوگرافی دی سی می تواند اشعه صافی را تولید کند و این اشعه می تواند به خوبی بافت دندان و دهان را نشان دهد. همچنین، اشعه ای که توسط این رادیوگرافی تولید می شود سازگاری بالایی دارد و این امر می تواند یکی دیگر از مزیت های اصلی این دستگاه به شمار رود. 

کدام ویژگی سبب می شود رادیوگرافی DC از AC بهتر است؟

اشعه هایی که توسط رادیوگرافی DC تولید می شوند اشعه های صافی هستند و این اشعه های صاف می توانند به خوبی عمق دهان و دندان را نشان دهند. به همین دلیل، کارشناسان به این موضوع اشاره می کنند کیفیت عکس ها بالاتر است. 

آیا تصاویر رادیوگرفی DC فرسایش لثه نشان می دهند؟

تصاویر بدست آمده از این رادیوگرافی می توانند فرسایش لثه را به خوبی نشان دهند. در نتیجه، دندانپزشک می تواند با تحلیل این تصاویر می تواند به خوبی پروسه های درمانی را مشخص نماید و به بیمار کمک کند تا از سلامت دندان های خود محافظت کنند.

رادیوگرافی دی سی

آیا اشعه رادیوگرافی مضر است؟

یکی از سوالات پرتکرار دیگری که در زمان استفاده از رادیوگرافی پرسیده می شود در این زمینه است که آیا اشعه ای که توسط این دستگاه تولید می شود مضر است! بهتر است بدانید این اشعه ها ضرری بر روی سلامتی ندارند. با وجود این، ممکن است اشعه های تولید شده توسط این دستگاه به جنین زنان باردار آسیب وارد کنند. به همین دلیل، در صورتی که باردار هستید، حتما به اپراتور دستگاه اطلاع دهید. 

آیا در صورت نوسان مقدار kv ثابت است؟

شرکت های تولید کننده این محصولات به این موضوع اشاره می کنند رادیوگرافی هایی که کیفیت بالایی داشته باند و در ساخت آنها استانداردها رعایت شده باشند دارای مقدار ثابت KV در صورت بروز نوسان هستند. این امر می تواند بر کیفیت تصاویر تولید شده اثر بگذارد و تصاویر را تولید کند که مشکلات دهان و فک را به خوبی نشان می دهند. 

آیا رادیوگرافی دی سی تصویر سه بعدی تولید می کند؟

بسیاری از افراد در این باره سوال می پرسند که آیا دستگاه رادیوگرافی تصویر سه بعدی تولید می کند! پاسخ به این سوال منفی است! این دستگاه قابلیت تولید تصویر سه بعدی را ندارد. بنابراین، کسانی که به تصاویر سه بعدی از دهان و دندان نیاز دارند، باید از دستگاه های دیگری استفاده کنند. 

خدمات دنتی شاین
رادیوگرافی دندانپزشکی
نوشته شده توسط ادمین
17 اردیبهشت 1402
374 بازدید

رادیوگرافی چیست؟ کاربرد انواع رادیوگرافی و تفاوت های آنها

رادیوگرافی یک فناوری تصویربرداری پزشکی است که در تشخیص بیماری‌ها و آسیب‌های مختلف بدن استفاده می‌شود. در این فرایند، پرتو ایکس از بدن فرد عبور می‌کند و تصویری از داخل بدن ایجاد می‌شود. رادیوگرافی به عنوان یکی از روش‌های تشخیصی ساده و کارآمد در پزشکی محسوب می‌شود و در بیمارستان‌ها، مراکز تصویربرداری و درمانی و کلینیک‌ها به کار می‌رود. از جمله کاربردهای رایج رادیوگرافی می‌توان به تشخیص شکستگی استخوان‌ها، آسیب‌های درونی، سرطان و عفونت‌ها، پیوند‌های عروقی ...

یونیت وصال گستر
نوشته شده توسط ادمین
14 فروردین 1402
451 بازدید

یونیت وصال گستر

یونیت وصال گستر دندانپزشکی یکی از پرطرفدارترین برندهای ایرانی است که در بخش تجهیزات دندانپزشکی مورد استفاده قرار می گیرد. این یونیت دارای قابلیت های ویژه ای است و توانسته به خوبی نیازهای بیماران و دندانپزشکان را برطرف سازد. این یونیت ضمانت نامه بالایی دارد و به خریداران این اطمینان را میدهد که تمامی استانداردها در ساخت آن رعایت شده اند. در نتیجه، شما می توانید بدون هیچ گونه نگرانی این یونیت را خریداری کنید ...