کاربرد ساکشن دندانپزشکی
نوشته شده توسط ادمین
13 شهریور 1401
475 بازدید

همه چیز درباره کاربرد ساکشن دندانپزشکی

بسیاری از بیماران نمی دانند که ساکشنی که دستیار دندانپزشک در طول تمیز کردن دهان آنها اعمال می کند ، تاثیر بسیار زیادی بر ایمنی و سلامت مطب دارد. اگرچه به نظر می رسد تنها هدف آن این است که شما را از ریزش آب دهان در زمانی که دندانپزشک شما روی تغییر یا ترمیم دندان شما کار می کند ، جلوگیری کند ؛ اما نقش های حیاتی دیگری نیز دارد. کاربرد ساکشن دندانپزشکی چیست ؟ برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد ساکشن دهان و نحوه استفاده دندانپزشک از این ابزارها برای حفظ سلامت بیماران و کارکنان ، ادامه مطلب را بخوانید.

کاربرد ساکشن دندانپزشکی چیست ؟

دستگاه های مکنده بزاق (ساکشن) در دندانپزشکی ، در مدت زمان کوتاهی ، مقدار زیادی هوا و بزاق را به داخل خود می کشند. آنها معمولاً در هنگام تمیز کردن دندان ، جراحی های دهان و درمان های زیبایی و برای خشک نگه داشتن دندان ها و دهان بیماران در حالی که دندانپزشک در حال تکمیل درمان است استفاده می شود. کاربرد ساکشن دندانپزشکی ، فشار خلاء ثابتی را حفظ کرده و می تواند دارای دهانه هایی با اندازه های مختلف باشد که بر میزان هوا و بزاق قابل مکش تاثیر می گذارد ؛ همچنین برای اهداف پیشگیری از عفونت نیز استفاده می شود.

برخی از عمل ها ، نیاز به استفاده از دستگاه‌ های ساکشن پرقدرت در طول درمان با ابزار های مختلف دندانپزشکی دارند که می‌ توانند ذرات بزاق را آئروسل کرده و آنها را در هوا معلق کنند. واحد ساکشن دندان بخش مهمی از هر عمل دندانپزشکی برای اطمینان از راحتی بیماران و سلامت و ایمنی کارمندان شما است. برای آشنایی بیشتر با انواع مختلف یونیت ساکشن دندان و نحوه عملکرد آنها به ادامه مطلب مراجعه کنید تا بتوانید عملکرد مطب دندانپزشکی خود را بهبود بخشید. برای خرید یونیت ، اتوکلاو ، آر وی جی و رادیوگرافی کلیک کنید.

کاربرد ساکشن دندانپزشکی

انواع ساکشن‌ های دندانپزشکی

انواع ساکشن‌ های دندانپزشکی به طور کلی به ۳ دسته تقسیم می شوند و شامل ؛ ساکشن مرطوب ، ساکشن خشک و ساکشن نیمه مرطوب. هر کدام بسته به نیاز های مطب دندانپزشکی شما مزایای خود را دارند.

ساکشن مرطوب ؛ همانطور که از نام آن پیداست ، یونیت‌ های ساکشن دندان مرطوب ، از آب برای ایجاد فشار خلاء استفاده می‌ کنند و جرم ها را از طریق لوله‌ های آسپیراتور جمع آوری می کنند. یک یونیت ساکشن مرطوب ، با استفاده از یک موتور الکتریکی کار می کند که پمپ خلاء را تغذیه می کند. این پمپ خلاء ؛ مواد زائد ، هوا و آب را از طریق لوله ای به داخل پمپ می کشد و مایعات را از جامدات جدا می کند. آنها همچنین دارای یک دریچه جریان معکوس برای از بین بردن جریان برگشتی و آلودگی احتمالی هستند. ساکشن های مرطوب بسیار قابل اعتماد هستند. با این حال ، آنها نیاز به تمیز کردن و نگهداری مداوم دارند تا از تجمع باکتری ها و مشکلات بوی نامطبوع احتمالی جلوگیری شود. 

ساکشن خشک ؛ بر خلاف یونیت های ساکشن مرطوب ، یک دستگاه ساکشن خشک ، دندان از آب برای ایجاد فشار خلاء استفاده نمی کند. مکش خشک از نیروی گریز از مرکز برای از بین بردن جرم ها استفاده می کند. واحدهای مکش خشک همچنین دارای اجزای آمالگام (جداکننده داخلی) هستند تا ضایعات را قبل از رسیدن هوا به پمپ حذف کنند. این اغلب به این معنی است که واحد پمپ خلاء ، در مکان دیگری قرار می گیرد و واحد مکش که دارای ظرف جامد (آمالگام) است و مایعات در زیر آن تخلیه می شود. این یونیت ها ، جرم ها را به راحتی دفع می کنند و خطر آلودگی را کاهش می دهند. 

ساکشن نیمه مرطوب ؛ یونیت های ساکشن نیمه مرطوب ، از همان اصول مکش مشابه ساکشن مرطوب استفاده می کنند. اما پس از جمع آوری ضایعات از طریق کانول و فیلتر کردن ، به واحد پمپ می رود که با جداکننده و تخلیه آمالگام ترکیب می شود. پس از جداسازی جرم ها ، هوا فیلتر شده و به صورت هوای تمیز و خشک خارج می شود.

کاربرد ساکشن دندانپزشکی

کاربرد ساکشن دندانپزشکی

دستگاه‌ های ساکشن مرکزی دندانپزشکی ، به بیماران کمک می‌ کنند تا در طول درمان ، احساس راحتی بیشتری داشته باشند و انتشار میکروب‌ ها و باکتری‌ هایی که ممکن است در بزاق شما وجود داشته باشد را به حداقل برسانند. این به بیماران اجازه می دهد تا بدون نگرانی در مورد سلامت خود ، به مطب دندانپزشک مراجعه کرده و اقدام به درمان دندان خود کنند. بهترین راه برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد دستگاه ساکشنی که دندانپزشک زیبایی شما استفاده می کند ، این است که مستقیماً با آنها تماس بگیرید یا در طول درمان در مورد آن سوال کنید. به این ترتیب ، می توانید به یک لبخند زیبا و کامل دست پیدا کنید. چرا دندانپزشکان از ساکشن استفاده می کنند و کاربرد ساکشن دندانپزشکی چیست؟ دلایل متعددی وجود دارد که چرا دندانپزشک شما ممکن است ساکشن دندان را در حین عمل شما انجام دهد ؛ اما همه آنها مربوط به برای ایمن نگه داشتن شما در طول درمان می باشند. برخی از این موارد عبارتند از : 

بهترین موتور ایمپلنت دندانپزشکی
نوشته شده توسط ادمین
17 بهمن 1401
10 بازدید

بهترین موتور ایمپلنت دندانپزشکی

موتورهای ایمپلنت دستگاه ‌های الکتریکی ضروری در فرآیند کاشت ایمپلنت‌ های دندانی هستند. آنها شامل یک کنسول مرکزی، یک پدال کنترل، یک میکرو موتور و یک زاویه مخالف متصل به میکرو موتور هستند. اکثر سازندگان ایمپلنت های دندانی، موتور خود را توصیه می کنند، اما موتورهای ایمپلنت مستقل از سیستم ایمپلنت دندانی هستند که ما استفاده می کنیم. بنابراین برای قرار دادن هر سیستم ایمپلنت دندانی می توان از هر موتور ایمپلنتی استفاده کرد و ...

راه اندازی صفر تا صد مطب دندانپزشکی
نوشته شده توسط ادمین
17 بهمن 1401
9 بازدید

راه اندازی صفر تا صد مطب دندانپزشکی

مطب های دندانپزشکی برای یک جامعه ضروری هستند زیرا به ارائه مراقبت های پیشگیرانه و اصلاحی دندانپزشکی معمول و غیر معمول به بیماران کمک می کنند. اکثر این روش ها به اطمینان از سلامت بیماران کمک می کند. یک برنامه روشن برای موفقیت ضروری است. این کار به شما کمک می کند تا ویژگی های کسب و کار خود را ترسیم کنید و برخی ناشناخته ها را کشف کنید. اما راه اندازی صفر تا صد ...